“Egem Kimya süt sektörünün yanında”

egem foodsektor

“Egem Kimya süt sektörünün yanında”

13 yıl önce, Küçük Menderes Havzası ve Ege Bölgesindeki süt ürünleri üreticilerine teknik destek ve sarf malzeme satışı amacıyla Şeyhmus Aydın tarafından İzmir’in Ödemiş ilçesinde kurulan Egem Kimya’nın bölgedeki liderliği devam ediyor.

2005 yılında, 12 metre kare bir dükkanda başlayan Egem Kimya’nın ticari hikayesi bugün toplam 1100 metre karelik kapalı alana sahip işletmesi ve yeni büyüme hedefleriyle devam ediyor.

“Müşterilerimize nitelikli, güvenilir ve hızlı hizmet vermekteyiz”

Egem Kimya ailesi olarak yapı taşlarımız emeğimiz ve ahlaki değerlerimizdir diyen firma ortağı ve Genel Müdürü Şeyhmus Aydın: “Egem Kimya firması olarak, süt ürünleri sektörüne laboratuvar cihazları-sarf malzemeleri, ambalaj, doğal koruyucular, hijyen sanitasyon ürünleri ve daha birçok ürünün satışını gerçekleştirmekteyiz. Bu ürünlerimizi maddeler halinde sıralayacak olursak;

·         Laboratuvar; süt analiz cihazları, antibiyotik kitleri, laboratuar sarf malzemeleri, laboratuar kimyasalları.

·         Ambalaj; baskılı-baskısız polietilen torbalar, baskılı-baskısız vakum ambalajlar.

·         Gıda-Katkı; fosfat tuzları, starter kültürler, kalsiyum klorür, trisodyum sitrat,  süt tozu.

·         Doğal Koruyucular; nisin, lizozim (Toz-Sıvı), natamisin.

·         Hijyen-Sanitasyon Ürünleri; Gıda hijyen ürünleri, payet kostik , sıvı kostik , hypoklor , nitrik asit , hidrojen peroksit.

Yukarıda ana başlıklar halinde saydığım ürünler dışında daha birçok ürün kalemiyle müşterilerimize nitelikli, güvenilir ve hızlı bir şekilde hizmet vermekteyiz.”dedi.

“Süt sektöründe pazar payımızı artırıyoruz”

Egem Kimya olarak bünyemizde sektörün seçkin ve doğru markalarının ürünlerini bölgemizde satış ve uygulama desteği vererek müşterilerimize ulaştırmakta olduklarını söyleyen Genel Müdürü Şeyhmus Aydın: “Egem Kimya olarak süt ürünleri sektörünün ürün tedariği kısmında Ege Bölgesi ağırlıklı olmak kaydı ile tüm Türkiye’ ye hizmet vermekteyiz. Firmamız artan teknik ekibiyle gün geçtikçe süt sektöründeki pazar payını giderek artırmaktadır. Egem Kimya süt sektöründeki başarılı atılımlarından sonra, başta dondurma sektörü, et sektörü ve şekerleme sektörlerine de kaliteli hizmet vermeyi amaçlamaktadır.

Bu ilave sektörler yenilikçilikten teknolojiden ve sağduyudan beslenerek bize meyvesini verecektir diye düşünüyorum. Geniş ürün yelpazesi ve genç, dinamik teknik ekip arkadaşlarımızın tecrübeleriyle süt işletmelerine teknik hizmet verilmekteyiz. Kurulduğu günden bu yana müşterileri ile sıkı ilişkiler halinde olan Egem Kimya, tüm üretim sorunları ve ar-ge çalışmalarında iş ortaklarına güvenilir partnerlik yapmaya devam etmektedir.” şeklinde konuştu.

“Kaliteden ödün vermiyoruz”

Kaliteli ürünleri ve tecrübeli personeliyle farkını ortaya koyan Egem Kimyanın vizyonu başta Ege Bölgesi ve tüm Türkiye’de hizmet veren bir marka haline geldi. Giderek yoğunlaşan rekabette sürdürülebilir bir fark oluşturmak önemli olduğunu belirten Aydın: “Artık geleneksel yöntemlerle çok kalıcı farklar oluşturulamıyor. Firmamız 13 yıllık geçmişi, tecrübeli teknik kadrosuyla müşterilerimiz ile Egem Kimya arasında ciddi güven bağı oluşturmuştur. Ticari faaliyetimizde yıllar boyu müşterilerimize doğru yönlendirerek firmamızı rakiplerinden başarılı kılmıştır.

Kuruluşundan bu yana müşterilerine hızlı ve kaliteli hizmetiyle ön planda olan Egem Kimya; bu politikasından ödün vermeden yenilikçi ve dinamik kadrosuyla sektörü yakından takip ederek hizmet kalitesini daha da artırmayı hedeflemektedir. Gayemiz geçmişimizi unutmadan, geleceği doğru yorumlayarak hikayemize her gün yeni bir sayfa eklemektir. “dedi.

“Başarı rakamlarla ölçülemeyecek kadar derin bir kavramdır”

Sektörümüzde tek belirgin özellik fiyat değildir diyen Aydın sözlerini şöyle sürdürdü: “Rakiplerimizin sektörü, doğru bir ticari bakış açısıyla sürekli gözlemlemeleri gerekmektedir. Yapılan işlerin sonuçlarını sadece rakam olarak analiz etmeleri onları yanıltabilir. Yıllardır iş hayatının merkezinde olmanın verdiği tecrübe ile şunu söyleyebilirim; başarı sadece rakamlarla ölçülemeyecek kadar derin bir kavramdır. Yönetimsel becerileri geliştirme üzerine yatırım yapmak geleceği doğru inşa etmektir. Egem Kimya ailesi olarak bu hikayeyi yazmaya ve okutmaya gönlümüzü verdik. Her cümlede emeği geçen çalışanlarımıza, müşterilerimize ve diğer tüm iş ortaklarımıza teşekkürü bir borç biliriz.”

Egem kimya profesyonel anlayışı ile süt işletmelerinin yanında durmaya devam ediyor. Firma Ege Bölgesinde pek çok süt işletmesine ürün satışının yanında, işletmelere verdiği danışmanlıkla da adından söz ettiriyor.